Илјада ноќи без тебе, Федерико Мокија

Илјада ноќи без тебе
Достапно тука

Loveубителите на розовиот наратив на Федерико Мокија, веројатно најпрепознатливиот машки автор во овој тип на литература премногу често како исклучиво женски, тој се врати со нова авантура за срцата желни за изгубени, заборавени, прекрасно актуелни или претстојни страсти ...

Илјада ноќи без тебе или илјада ноќи без сон. Бидејќи нејзините скоро 500 страници ветуваат многу доаѓања и излегувања, авантури и несреќи на најстраствениот романтизам.

Резиме: „По пауза во Русија, дојде време Софија да го среди својот loveубовен живот. Тој веќе не може да продолжи да бега од минатото, осаменоста во бракот или страсната и скршена историја со Танкреди, и одлучува да се врати во Рим. На патување на Сицилија за да ги посети своите родители, тој ќе открие семејна тајна што ќе влијае длабоко врз него. Во меѓувреме, Танкреди ги следи сите негови стапки; Тој е за inубен човек кој никогаш не се откажал од првиот обид. Но, Софија не му верува ... Дали тие повторно ќе се сретнат? »

Сега можете да го купите романот „Илјада ноќи без вас“, новиот на Федерико Мокија овде:

Достапно тука

Оставете коментар

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашиот коментар.