3 filmat më të mirë të Ryan Gosling

filmat e ryan gosling

Shoku Ryan rrezaton melankoli edhe teksa i jep një buzëqeshje. Është diçka që duket se kalon ekranin siç ndodh në rastin e Johnny Depp por në bjonde. Gosling e di se si ta trajtojë në mënyrë të përsosur atë sharm, një magnetizëm që mund ta përballë atë me rrezikun e të qenit i filmuar në role romantike, por që…

Vazhdoni leximin

3 filmat më të mirë të Ana de Armas

Filmat e Ana de Armas

Ajo vogëlushja e serialit “El internado” kishte sharm. Por në raste të tjera tashmë ka ndodhur që pritja e mirë e një seriali mund të çojë në vdekjen e suksesshme të shumë protagonistëve të tij tashmë të ndarë nga imagjinarja e zakonshme kinematografike. Se rasti i Ana de Armas arriti të shpëtojë…

Vazhdoni leximin

3 filmat më të mirë të Ewan McGregor

Filmat e Ewan McGregor

Pas figurave të mëdha të kinemasë ekziston një linjë e dytë plot me aktorë dhe aktore të etur për të hyrë në aksion për të rrëmbyer një grusht lavdi kinematografike nga Pitt, Deep, DiCaprio dhe kompania. Ewan McGregor është një nga ata aktorë të fortë dhe të fortë. Një përkthyes i aftë të…

Vazhdoni leximin

3 filmat më të mirë të Russell Crowe

Filmat me Russell Crowe

Ia vlen që Russell Crowe hedh shumë vrenjtje si burim për shumë nga skenat e tij. Dhe ia vlen që duket se është braktisur fizikisht vitet e fundit (apo kështu thuhet përballë çfarë mund të jetë ndonjë problem tjetër apo edhe kërkesa skenari). Por jo …

Vazhdoni leximin

3 filmat më të mirë të Javier Cámara

Filmat e Javier Camara

Më duket se kinemaja spanjolle është më demokratike, më e përshtatur me realitetin e virtyteve të aktrimit. Duke e krahasuar me Hollywood-in, dua të them. Sepse në yankeeland, nëse je i pashëm, mund të mësosh të veprosh në fluturim, ndërkohë e mahnit shikuesin nga fiziku në…

Vazhdoni leximin

3 filmat më të mirë të Daniel Day-Lewis

Libra nga Daniel Day-Lewis

Me kalimin e kohës, do të na mungojë një gjeni i interpretimit si Daniel Day-Lewis. Do të ishte çështja e atij intensiteti me të cilin ai mori çdo rol, çështja është se ai ndoshta vuante nga ajo konsumim që ndonjëherë sulmon ata që lënë gjithçka në çdo aspekt…

Vazhdoni leximin

3 filmat më të mirë të Robert de Niros

Filmat e Robert de Niro

Le të harrojmë Robert de Niro-n e fundit që ndjell atë aktor tjetër të madh që ai ishte në një moment. Mund të tingëllojë e ashpër, por është kështu, një nga llojet më karizmatike të celuloidit ka kaluar prej kohësh më shumë pikëllim sesa lavdi për filmat pa atë pikën e kinemasë klasike…

Vazhdoni leximin

3 filmat më të mirë të Jack Nicholson

Filmat e Jack Nicholson

Që nga pensionimi i tij i artë në rrëzë të pistës së Lakers, Jack Nicholson tregon ende vitalitetin e jashtëzakonshëm që ai u jepte gjithmonë personazheve të tij. Interpretime që shfaqen në vitet e 70-ta tashmë të largëta dhe psikedelike deri në shekullin e XNUMX-të. Një vrapim i pashembullt në yllin e sotëm...

Vazhdoni leximin

3 filmat më të mirë të Matt Damon

Filmat e Matt Damon

Kur bëhet fjalë për katalogimin e Matt Damon, ne mund të gjejmë probleme. Nuk është e lehtë të etiketosh një djalë si ai, i cili mund të kalojë për mikun tënd të fëmijërisë, të cilin nuk do ta imagjinoje kurrë të luante një hero filmi dhe më pak një zemërthyes të tipit Brad Pitt. E megjithatë është…

Vazhdoni leximin

3 filmat më të mirë të Jennifer Lawrence

Filmat e Jennifer Lawrence

Një aktore që mbledh regjistra interpretues sikur virtyti i saj kameleonik të ishte diçka e lehtë për t'u vënë në praktikë. Pa dyshim që Jennifer Lawrence do të kënaqte një regjisor të madh të dikurshëm si Hitchcock. Sepse në të mund të gjejmë atë sfond të padyshuar që kinemaja kërkon gjithmonë si një faktor surprizë. Diçka…

Vazhdoni leximin

3 filmat me te mire te Luis Tosarit

Luis Tosar Films

Ka aktorë të përsosur për cilat zhanre. Luis Tosar dhe suspense në kuptimin e tij më të gjerë është një nga takimet më të lumtura në kinematografinë spanjolle. Dhe është se ky aktor galician mund të mishërojë të keqen në çdo paraqitje të tij; ose përkundrazi,…

Vazhdoni leximin

error: Nuk ka kopjim