Nje reklame

Nje reklame
kliko librin

Nga Lazarillo de Tormes nuk gjetëm një libër anonim me interes më të madh se ky. Sepse çështja është përshtatur me një situatë botërore që na ka të gjithëve me kravatë piiiiii (qofshin vezë apo vezore).

Me një pandemi të ndezur në të gjitha nivelet, katër ditë më parë Shtëpia e Bardhë ishte gati të sulmohej nga protestuesit, duke e rrethuar atë me zjarr dhe duke provokuar një betejë të ashpër me forcat e rendit (deri atëherë Trump ishte strehuar tashmë në bunkerin e tij përballë për qasjet e mundshme të hordhive të gatshme për çdo gjë nga një simbol aq i fuqishëm sa vdekja e George "Big" Floyd).

Ndërkohë, në sulmin paralel në internet, Anonymous hakoi gjithçka në rrugën e tij për të denoncuar zemërimin e kryer me të riun e zi. Me tonin e tyre kërcënues dhe publikimin e informacionit konfidencial, ata që ishin në maskë treguan për një krizë të re me pasoja të paparashikueshme.

Por është ajo Armiqtë e Trump Ata nuk janë vetëm jashtë, për fatin e tij të kënaqur pas ballave të Shtëpisë së Bardhë. Brenda, ka një aromë kryengritjeje përballë masave populiste që po ndërmerren nga një udhëheqës magjepsës gjarpëri dhe qytetarë të mbushur me urrejtje përballë krizës së shfrenuar.

Një portret i paparë i asaj që po ndodh brenda administratës Donald Trump nga një zyrtar i lartë anonim i Shtëpisë së Bardhë, fjalët e para të paralajmërimit të të cilit për presidentin tronditën Uashingtonin dhe gjithë botën.

Unë jam pjesë e rezistencës brenda administrimit të trump. Unë punoj për presidentin, por si kolegët e tjerë, kam premtuar të parandaloj një pjesë të axhendës së tij dhe impulset e tij më të këqija.

Më 5 shtator 2018, New York Times botoi një artikull shpërthyes opinioni që garantonte anonimitetin e autorit të tij. I përshkruar si "një zyrtar i lartë brenda administratës Trump", autori i tij shpjegoi se ai ishte një dëshmitar vizual i kaosit brenda Shtëpisë së Bardhë, paqëndrueshmërisë së administratës dhe mënyrës se si njerëzit punojnë për të kontrolluar impulset e pamatura të Donald Trump.
Me zgjedhjet e vitit 2020 në horizont, Anonimët janë kthyer në grindje. Në këtë libër, autori shkon një hap më tej duke ofruar një pasqyrë të paparë mbi Presidentin Trump dhe historinë e tij; një libër thelbësor për zgjedhjet e ardhshme që do të befasojë dhe sfidojë si demokratët ashtu edhe republikanët, duke i shtyrë ata të marrin parasysh se si gjykohen udhëheqësit politikë të Amerikës dhe t'i kushtojnë vëmendje të veçantë pasojave të rizgjedhjes së Donald Trump si president.

Tani mund të blini librin «Një paralajmërim», këtu:

Nje reklame
kliko librin
5 / 5 - (7 vota)

Lini një koment

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohen të dhënat tuaja të komenteve.

error: Nuk ka kopjim