Диши од Jamesејмс Нестор

Диши, Jamesејмс Нестор
КЛИК КНИГА

Се чини дека секогаш чекаме некој да н sha потресе во свест за да каже: По ѓаволите, можеби е во право! И необично најозлогласената причина, најнеодговорната вистина е она што ни се манифестира со јасноста на очигледното.

Jamesејмс Нестор тој го сфати многу сериозно да презентира докази со неговата теорија за нашата еволуција предизвикана од себе, физички играјќи против нас. Повеќе од с and и, исто така, за нашата решеност да му дадеме с everything на интелектуалецот. Нешто како играчот кој ги става сите чипови на 13 и црно. И така оди ...

Дека носот е за дишење, а устата за јадење. Очигледно. Тоа без многу добро да знаеме зошто понекогаш можеме да ги користиме едните или другите отвори, неразбирливо, нашите лоши навики. И последното прашање ... дали е ова книга од самопомош маскиран во проба на роман? Па исто така. Но, поентата е дека, плацебо или повторно фокусирање, с everything може да послужи за ублажување на ефектите од нашата континуирана и мазохистичка жртва на физичките императиви на нашата човечка состојба.

Синопсис

Дали знаевте дека од 5.400 видови цицачи ние сме единствените со искривени заби? Пред 150 години луѓето престанаа да џвакаат, и со тоа не само што започна процес на деформација на нашите вилици, туку почнавме да дишеме преку уста, наместо преку нос.

Во оваа возбудлива книга, која веќе заведе милиони читатели низ целиот свет, ќе откриеме дека луѓето се развиваат скоро два века и сериозните последици што тоа ги има врз нашето физичко и ментално здравје. Willе научиме како можеме да ја смениме оваа ситуација и да ставиме крај на проблемите со спиењето, грчењето и болките во грбот засекогаш, да го намалиме стресот, повеќе да уживаме во сексот и да го спречиме стареењето.  

Не е важно што јадете или колку вежбате; Не е важно дали сте млади, силни и интелигентни. Вашето здравје во суштина зависи од начинот на кој дишете. И вие го правите тоа погрешно.

Сега можете да ја купите книгата „Диши“, од Jamesејмс Нестор, овде:

Диши, Jamesејмс Нестор
КЛИК КНИГА
5/5 - (15 гласа)

Оставете коментар

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашиот коментар.